Leveys: 160 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 64 cm (sis. petauspatjan sekä jalat)
Verhoiltu sänky 160×200 cm Savoy Perla, Mallikappale
4 224,00 € 2 490,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Verhoiltu sänky 160×200 cm Savoy Perla, Mallikappale
Vantaan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy sänkyrunko, joustinpatja, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 4224 €.
Savoy Perla on moderni, näyttävä ja persoonallinen vaihtoehto makuuhuoneeseen. Perla näyttää siltä kuin se olisi sänky ilman jalkoja. Muotoilultaan sänky on pelkistetty ja selkeä, ja pyöristetyt reunat yhdistettynä teddykankaiseen yhtenäiseen verhoiluun tekevät siitä pehmeän ja kutsuvan. Savoy Perla on valmistettu ensiluokkaisena käsityönä. Katso 3D-kuvat, joissa näet sängyn eri suunnista. Sänky koostuu verhoillusta sänkykehikosta, kahdesta 80×200 cm -kokoisesta erillisestä rungosta, yhtenäisestä joustinpatjasta sekä sängynpäädystä.
Jousitus ja runko
Sänkyä ympäröi 40 cm korkea verhoiltu sänkykehikko, joka kätkee sisäänsä sängyn alarungon. Erona perinteiseen sälepohjasänkyyn, on Perlassa sälepohjan sijaan pussijousikasetit sälepohjalla. Sängyssä on täten yhtä paljon jousitusta kuin jenkkisängyssä. Joustinpatjassa on 5-vyöhykkeinen ja 15 cm korkea Premium-luokan Soft Touch -pussijousitus. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Patjan alapuolella on vaahtomuovikerros ja pintapuolella 100 % luonnonkumi, jonka päällä vielä antibakteerinen vanukerros. Joustinpatjassa on yhteen punottu jousitus eli joustinpatjan keskiosassa ei tunnu patjakasettien yhdyskohtaa. Sängyn ulkomitat päädyn ja reunojen kanssa on 180×230 cm.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuus:
• Hard/Extra Hard (toinen patja on jämäkkä ja toinen erittäin jämäkkä)
Verhoilu
Vaalean harmaa mallikappale on verhoiltu pehmeällä ja hieman pörröisellä Coral-teddykankaalla sävyssä 85 Light grey.
Petauspatja
Hintaan sisältyy Forma Plus 300 -petauspatja, joka on valmistettu luonnonmukaisista materiaaleista. Petauspatjan sydämenä on 4,5 cm paksu Vita Talalay -luonnonkumi, jonka toisella puolella on villa ja toisella puolella puuvillasekoitus. Puolten avulla voi säädellä vuoteen nukkumislämpötilaa: Puuvilla (ns. kesäpuoli) on pehmeää, hiostamatonta ja kosteutta poistavaa 100 % puuvillaa, joka pitää kesällä petauspatjan pintalämpötilan viileänä. Villa (ns. talvipuoli) on pehmeä ja kosteutta poistava 100 % lampaanvilla, joka lämmittää talvella ja antaa ylellistä pehmeyttä petauspatjalle.
Jalat
Sängynrunko lepää matalilla lähes huomaamattomilla koivupuisilla jaloilla, mikä tekee sängyn ilmeestä ilmavan ja kevyen. Parisängyn jalkasetissä on yhteensä 8 jalkaa.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin Klarnan tai Paytrailin tarjoamilla osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
••••••••••••••••
Etkö löytänyt mieleistäsi? Löydät verkkokaupastamme myös jenkkisänkyjä 160×200 cm. Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita. Myymälässä saat avuksesi ammattitaitoisen henkilökuntamme, jonka kanssa voit sopia helposti tuotteen tarkat ominaisuudet.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 160 cm x 200 cm |
| Leveys | 160 cm |
| Kokonaisleveys | Kehikon ja sängynpäädyn leveys 180 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Kokonaissyvyys | Sänkykehikon ja sängynpäädyn kokonaissyvyys 230 cm |
| Korkeus | 64 cm (sis. petauspatjan sekä jalat) |
| Sänkykehikon ja rungon korkeus | 40 cm (rungon korkeus 18 cm) |
| Joustinpatja | Savoy Elite |
| Jalka | Koivu |
| Petauspatja | Forma Plus 300 -petauspatja |
| Kovuusaste | Hard/Extra hard |
| Kangas | Coral |
| Kankaan materiaali | 100 % PES |
| Kankaan hankauskesto | 45 000 |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus |
| Joustinlankavahvuus | Medium 1,6/1,5 mm; Hard 1,7/1,5 mm |
| Petauspatja | Forma Plus 300 -petauspatja sisältyy hintaan |
| Petauspatjan sisus | Sisus Vita Talalay -luonnonkumia ja toisella puolella pintapehmusteena villa (talvipuoli) ja toisella puolella puuvilla (kesäpuoli) |
| Petauspatjan korkeus | 10 cm |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan pesu | Ei ole pestävissä |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan muoto | Pyöreä |
| Jalan korkeus | 3 cm |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängynpääty | 180 cm leveä Alvaro-sängynpääty samalla verhoilulla kuuluu hintaan |
| Takuu | 20 vuoden runko- ja joustintakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |

SoftTouch™-jousirakenne
Premium-luokan SoftTouch™ -jousirakenne tarjoaa erityisen yhdistelmän mukautuvuutta, pehmeyttä ja tukea patjoihin. Rakenne mahdollistaa patjan optimaalisen mukautumisen erikokoisten ja -muotoisten vartaloiden alla. Ainutlaatuisella tavalla suunniteltu ja valmistettu SoftTouch™-jousi koostuu kahdesta vyöhykkeestä, jotka myötäilevät vartalon painoa ja niiden välissä olevasta tukivyöhykkeestä, joka antaa tukea vartalolle. Lopputuloksena on sekä vartaloa tukeva että miellyttävän pehmeältä tuntuva kokemus. Yksittäin pakatut pussijouset pystyvät toimimaan optimaalisesti vierekkäisistä jousista huolimatta, joten ne mukautuvat kehon muotojen mukaan parhaalla mahdollisella tavalla. Pussijousiston ansiosta parisängyssä nukkuvat henkilöt eivät häiriinny toisen kääntymisestä, sillä jousisto joustaa ainoastaan siitä kohtaa, jossa nukkuja on. 5-vyöhykkeinen Soft Touch™-pussijousitus on Savoy by Finsoffat Elite- ja Royal-mallistojen sängyissä.
SoftTouch™ on Leggett & Platt -yhtiön rekisteröimä tavaramerkki. Yhtiö on erikoistunut tuottamaan korkealaatuisia komponentteja sänkytehtaiden tarpeisiin.
Savoy by Finsoffat
Savoy by Finsoffat -sänkymalliston materiaaleissa on huomioitu mukavuus, luonnollisuus ja laatu. Lähes kaikissa malliston sängyissä on 5-vyöhykepussijousitus ja taitavasti käsityönä valmistetut vuoteet tukevat koko vartaloa. Tämä kaikki on tehty sitä varten, että voisimme tarjota luonnollisen ja miellyttävän ympäristön nukkumiseen makuuhuoneen tyylikkyydestä tinkimättä.
Savoy by Finsoffat käsittää neljä tasoa: Classic, Comfort, Elite ja Royal. Laaja mallisto pitää sisällään runkopatjat, jenkkisängyt, moottorisängyt, petauspatjat ja sängynpäädyt. Malliston sänkyjen kokovaihtoehdoissa, verhoilukankaissa, väreissä, patjan kovuuksissa ja jaloissa on runsaasti valinnanvaraa. Verkkokaupan tuotteet ovat tilattavissa valikoiduilla vaihtoehdoilla mutta myymälöissämme Vantaalla, Helsingissä ja Keravalla tuotteet ovat kokeiltavissa ja nähtävillä on myös enemmän vaihtoehtoja.
Savoy by Finsoffat on Finsoffille räätälöity sänkymallisto, jonka sängyt on ostettavissa ainoastaan Finsoffien myymälöistä ja verkkokaupasta.


















