Leveys: 220 cm
Syvyys: 103 cm
Korkeus: 81 cm
Istumasyvyys: 58 cm
Istumakorkeus: 43 cm
USVA 3 istuttava vuodesohva, Otaru 612, Mallikappale
1 890,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Mitat

- Leveys
- 220 cm
- Syvyys
- 103 cm
- Korkeus
- 81 cm
- Istumasyvyys
- 58 cm
- Istumakorkeus
- 43 cm
USVA-vuodesohva 3:n istuttava, Otaru 612, Mallikappale
Keravan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 2711 €.
Kotimainen Usva on helppokäyttöinen vuodesohva ja vuodesohvamallistomme uusin tulokas. Muotokieleltään kevyt ja ilmava 3-istuttava vuodesohva muuntuu näppärästi sohvasta täysimittaiseksi vuoteeksi 1-2 henkilölle. Kokonaisleveys vuoteella on 147 x 198 cm. Sohvan istuinosan alla on tilava ja käytännöllinen säilytystila vuodevaatteille.
Runko
Puuseppämme ovat valmistaneet tämän kotimaisen sohvan rungon massiivipuusta ja koivuvanerista Keravalla – omalla sohvatehtaallamme. Kun runko on valmis, siihen kiinnitetään kestävät NoSag-jouset, vanupehmusteet sekä Finsoffat-huopa. Usva-vuodesohvan leveys on 220 cm, syvyys 103 cm istumasyvyyden ollessa 58 cm. Käsinojan vakioleveys on 8 cm. Kotimaisen laadun takeeksi myönnämme sohvalle 20 vuoden runkotakuun ja joustintakuun.
Vuodemekanismi
Vuodesohva on varustettu eteen avautuvalla taittomekanismilla, joka on kevyt ja helppokäyttöinen. Vuode avataan poistamalla selkätyynyt ja nostamalla istuinosaa, jolloin mekanismi avautuu eteenpäin ja jalat asettuvat automaattisesti paikoilleen. Lopuksi selkäosa käännetään makuuasentoon. Helppokäyttöinen vuodemekanismi mahdollistaa lisävuoteen joko yhdelle tai kahdelle nukkujalle. Vuoteen koko on 147 x 198 cm. Vuodesohvan runko kätkee sisäänsä myös kätevän vuodevaatelaatikon.
Tyynyt
Selkätyynyjen täytteenä käytetään korkealaatuista koteloitua höyhenen ja polyesterikuidun sekoitusta, joka tekee sohvasta ylellisen pehmeän ja rennon. Höyhentyynyn käytössä tulee huomioida säännöllisen pöyhimisen tarve, jotta tyyny pysyy muodossaan. Istuintyynyn sydämenä on HR50-vaahtomuovi, jota päällystää ERX55-vaahtomuovi. Pintapehmusteena on lisäksi vanukerros.
Verhoilu
Usva-sohva on verhoiltu Otaru-kankaalla (sävy 612), joka koostuu polyesteristä (64 %) ja kierrätetystä puuvillasta (36 %). Verhoilukangas on ihanan eläväpintainen ja helppohoitoinen jokaiseen talouteen, myös lapsi- ja lemmikkitalouksiin. Tässä AquaClean -kankaassa on Safefront-ominaisuus, joka estää virusten ja bakteerien kasvun materiaalin pinnalla. Hankauskesto kankaalle on jopa 80 000 Martindalea. Sohvakangas kattaa siis helposti kotikäyttöön vaadittavan rajan.
Jalat
Usva-sohvassa on kantikkaat puiset 10 cm korkeat jalat lähes mustat jalat.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sohva osamaksulla
Voit hankkia unelmiesi sohvan myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin Klarnan tai Paytrailin maksutavoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Etkö löytänyt mieleistäsi? Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita. Myymälässä voit valita verhoilun lukemattomista eri kangas- ja nahkavaihtoehdoista. Jalkasarjasta on valittavana useita eri värejä. Usva voidaan valmistaa myös erikoismitoin. Helsingin, Vantaan ja Keravan huonekalumyymälöissä asioidessasi pääset näkemään lukemattomat kangas- ja nahkavaihtoehdot ja jalkamallit sekä testaamaan erilaisia täytevaihtoehtoja.
| Valmistusmaa | Suomi |
|---|---|
| Vuodekoko | 147 x 198 cm |
| Leveys | 220 cm |
| Syvyys | 103 cm |
| Korkeus | 81 cm |
| Istumakorkeus | 43 cm |
| Istumasyvyys | 58 cm |
| Käsinojan leveys | 8 cm |
| Käsinojan muoto | Kantikas |
| Väri | Otaru 612 |
| 1 tyynyn leveys | 100 cm |
| Kangas | Otaru (64 % PES, 36 % CO REC) |
| Kankaan hankauskesto | 80 000 Martindale |
| Runko | Massiivipuu / koivuvaneri |
| Jouset | NoSag-teräsjousi |
| Pehmusteet | Istuintyyny: HR50-vaahtomuovi + 20mm ERX55-vaahtomuovi + 200 g vanu |
| Istuinpehmeys | Puolipehmeä |
| Istuintuntuma | Normaali |
| Tyynyjen hoito | Selkätyynyjen olemus on rento. Pöyhimällä tyynyn saa takaisin muotoonsa. |
| Istuintyynyt | Kiinteä |
| Istuintyynyn päällinen irrotettavissa | Ei |
| Selkätyynyt | Irtotyyny 2-puoleinen |
| Selkätyynyn päällinen irrotettavissa | Kyllä |
| Rungon verhoilu | Kiinteä |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalka | Wenge |
| Jalan korkeus | 10 cm |
| Jalan muoto | Pyöreä |
| Takuu | 20 vuoden jousi- ja runkotakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
Vuodesohvan runko
Puuseppämme ovat valmistaneet tämän kotimaisen sohvan rungon massiivipuusta ja koivuvanerista Keravalla – omalla sohvatehtaallamme. Kun runko on valmis, siihen kiinnitetään kestävät NoSag-jouset, vanupehmusteet sekä Finsoffat-huopa. Usva-vuodesohvan leveys on 220 cm, syvyys 103 cm istumasyvyyden ollessa 58 cm. Käsinojan vakioleveys on 8 cm.
Vuodesohva on varustettu eteen avautuvalla taittomekanismilla, joka on kevyt ja helppokäyttöinen. Vuode avataan poistamalla selkätyynyt ja nostamalla istuinosaa, jolloin mekanismi avautuu eteenpäin ja jalat asettuvat automaattisesti paikoilleen. Lopuksi selkäosa käännetään makuuasentoon. Helppokäyttöinen vuodemekanismi mahdollistaa lisävuoteen joko yhdelle tai kahdelle nukkujalle. Vuoteen koko on 147 x 198 cm. Vuodesohvan runko kätkee sisäänsä myös kätevän vuodevaatelaatikon.
Kotimaisen laadun takeeksi myönnämme sohvalle 20 vuoden runkotakuun ja joustintakuun.
Vuodesohvan tyynyt
Usva-sohvan selkätyynyjen täytteenä käytetään korkealaatuista koteloitua höyhenen ja polyesterikuidun sekoitusta, joka tekee sohvasta ylellisen pehmeän ja rennon. Höyhentyynyn käytössä tulee huomioida säännöllisen pöyhimisen tarve, jotta tyyny pysyy muodossaan. Istuintyynyn sydämenä on HR50-vaahtomuovi, jota päällystää ERX55-vaahtomuovi. Pintapehmusteena on lisäksi vanukerros.
Vuodesohvan verhoilu
Usva-sohva on verhoiltu Otaru-kankaalla (sävy 612), joka koostuu polyesteristä (64 %) ja kierrätetystä puuvillasta (36 %). Verhoilukangas on ihanan eläväpintainen ja helppohoitoinen jokaiseen talouteen, myös lapsi- ja lemmikkitalouksiin. Tässä AquaClean -kankaassa on Safefront-ominaisuus, joka estää virusten ja bakteerien kasvun materiaalin pinnalla. Hankauskesto kankaalle on jopa 80 000 Martindalea. Sohvakangas kattaa siis helposti kotikäyttöön vaadittavan rajan.
Etkö löytänyt mieleistäsi?
Olemme valinneet verkkokauppaamme kymmenkunta klassista ja keskenään hivenen erilaista vakiokangasta, joissa valittavissa useampi värivaihtoehto. Kaikkiin valmistamiimme sohviin voit verkkokaupan kankaiden lisäksi valita verhoilun useista kangas- tai nahkavaihtoehdoista.
Mikäli verkkokaupastamme ei löydy sinun tilaasi täydellisesti sopivaa sohvaa, pystymme räätälöimään sen sinun makusi ja tilasi mukaiseksi helposti ja kustannustehokkaasti Keravan huonekalutehtaallamme. Mittatilaus-osiosta löydät lisätietoa vaihtoehdoistamme.
Vieraillessasi Helsingin, Vantaan tai Keravan myymälöissä saat avuksesi ammattitaitoisen ja ystävällisen henkilökuntamme. Myymälässä voit mm. kokeilla sohvien istuinmukavuuksia, yhdistellä vapaasti sohvien modulipaloja ja pohtia verhoiluvalintaasi yhdessä ammattilaistemme kanssa. Asiakaspalvelumme auttaa mielellään parhaan ja juuri sinulle sopivan sohvan valinnassa.




















