Leveys: 200 cm
Syvyys: 75 cm
Korkeus: 45 cm
SIESTA daybed, Das 50, Mallikappale
690,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Mitat

- Leveys
- 200 cm
- Syvyys
- 75 cm
- Korkeus
- 45 cm
SIESTA daybed, Das 50, Mallikappale
Helsingin myymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 1331 €.
Kotimainen Siesta-daybed tarjoaa kaiken tarvittavan mukavaan levähdyshetkeen, istuskeluun tai loikoiluun. Sohvapenkin minimalistista ilmettä ja mukavuutta täydentää pyöreä nahkatyyny. Tämä trendikäs daybed tuo rentoa tunnelmaa ja sopii pienempiinkin tiloihin.
Patja
Sohvapenkin patjassa käytetään laadukasta HR35-vaahtomuovia. HR35-vaahtomuovi on kovuudeltaan perusjämäkkä ja sen ansiosta sohvapenkki sopii loistavasti jatkuvaan käyttöön.
Verhoilu
Mallikappale on verhoiltu jämäkällä ja ryhdikkäällä Das-kankaalla (sävy 50 Light), joka koostuu 50 % polypropeenista, 31 % polyesterista ja 19 % puuvillasta.
Runko
Daybedin runko on metallia ja koivuvaneria, johon verhoiltu patja on kiinnitetty. Rungon metallin väri on musta.
Kotimaisen laadun takeeksi Finsoffat myöntää Siesta-daybedille 20 vuoden runkotakuun.
Siesta-daybedin leveys on 200 cm, syvyys 75 cm ja korkeus 45 cm.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Daybed osamaksulla
Voit hankkia unelmiesi daybedin myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Etkö löytänyt mieleistäsi? Helsingin, Vantaan ja Keravan huonekalumyymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita.
Daybed voidaan valmistaa myös erikoismitoin. Helsingin, Vantaan ja Keravan huonekalumyymälässä asioidessasi pääset näkemään lukemattomat kangas- ja nahkavaihtoehdot ja jalkamallit sekä testaamaan erilaisia täytevaihtoehtoja.
| Valmistusmaa | Suomi |
|---|---|
| Mitat | 200 cm x 75 cm |
| Leveys | 200 cm |
| Syvyys | 75 cm |
| Korkeus | 45 cm |
| Runko | Koivuvaneri / Metalli |
| Pehmusteet | HR 35 kg vaahtomuovi + 200g vanu |
| Väri | Das 50 Light |
| Koristetyynyt | Pyöreä koristetyyny |
| Koristetyynyn väri | Madras Cognac 11 |
| Jalan väri | Musta |
| Jalan materiaali | Metalli |
| Takuu | 20 vuoden runkotakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |














