Leveys: 105 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 65 cm
Sänky säilytystilalla 105×200 cm Classic
1 108,00 €
Toimitusaika 6-8 viikkoa
Quinn kangas
Koostumus: 100 % PES
Hankauskesto: 25 000 martindale
105×200 cm kokoinen Classic-runkosänky säilytystilalla ja tuplajousituksella. Hintaan sisältyy Luxus-petauspatja sekä jalat. Sängynpääty myydään erikseen.
Sänky säilytystilalla 105×200 cm Classic
Classic-sänky säilytystilalla 105 x 200 cm, jonka patjassa on vartaloa myötäilevä tuplajousitus. Runkosängyssä on kätevä sivusta aukeava säilytyslaatikko, joka tuo paljon säilytystilaa makuuhuoneeseen. Classic-sänky säilytystilalla sopii erinomaisesti mukavuutta ja käytännöllisiä ratkaisuja arvostaville nukkujille.
Runkopatjan jousitus ja runko
Valittavanasi on kolme eri jäykkyysasteetta; keskikova, kova tai Extra kova.
Runkopatjassa on laadukas pocket-bonnell-tuplajousitus; ylimmässä kerroksessa pocket-jousisto (350 jousta/m²) ja alempana matala bonnell-jousisto (250 jousta/m²). Pocket-taskutetussa jousituksessa kaikki jouset on pakattu erillisiin kangaspusseihin. Kaikki jouset toimivat täten erikseen, toisistaan riippumatta. Tällainen ergonominen jousisto seuraa parhaiten nukkujan kehon muotoja, tukien kehoa mahdollisimman hyvin.
Runkopatjan pehmusteena on lampaanvilla (200 g/m²), puuvillahuopa (1300 g/m² + 600 g/m²) ja huopa (500 g/m²), jotka vastaavat kansainvälistä Öko-Tex 100 -standardia. Materiaalit eivät sisällä ihmisille haitallisia aineita ja ne on valmistettu ympäristöystävällisesti. Runkosängyn korkea ja tukeva runko on valmistettu havupuusta. Vuoteella on 10 vuoden joustin- ja runkotakuu.
Sängyn petauspatja
Hintaan sisältyy 8,5 cm paksu profiloitu Luxus-petauspatja, sävynä harmaa tai valkoinen. Petauspatjan päällinen on erittäin helppohoitoinen, sillä sen pystyy irrottamaan helposti vetoketjun avulla. Aloe-vera geelillä käsitelty vaaleajoustokangas on pehmeää ja keholle ystävällistä ja vähentää stressiä.
Sängyn verhoilu
Sänky on verhoiltu laadukkaalla Quinn-kankaalla. Valittavanasi on tummanharmaa, vaaleanharmaa, beige, vihreä, sininen tai punainen sänky.
Sängyn jalat
Sängyssä on 13 cm korkeat kantikkaat kartiojalat, sävynä valkoinen öljytty tammi, öljytty tammi tai wenge.
Ilmainen toimitus
Verkkokauppatuotteillamme on ilmainen kotiinkuljetus. Lisäpalveluna voit tilata samalla sängyn kasauksen ja pakkausjätteiden poisviennin sekä tuotteen käyttökuntoon laittamisen ja vanhojen kalusteiden poisviennin.
Sänky osamaksulla
Hanki unelmiesi sänky osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin Klarnalla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Etkö löytänyt mieleistäsi? Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöissämme ammattitaitoinen henkilökuntamme auttaa Sinua mielellään valinnoissasi.
Myymälässä valittavanasi on 33 eri värivaihtoehtoa vuoteelle. Myymälässä voit myös valita jalan korkeuden 8-15 cm väliltä. Sänkyä pystytään lisähinnasta tilaamaan multipocket tai 5-vyöhyke-jousituksella.
Sänky säilytystilalla on saatavilla useassa koossa:
80 x 200 cm / 90 x 200 cm / 105 x 200 cm / 120 x 200 cm / 140 x 200 cm / 160 x 200 cm / 180 x 200 cm
Leveys | 105 cm |
---|---|
Syvyys | 200 cm |
Korkeus | 65 cm |
Väri | Quinn 8044088 Tummanharmaa, Quinn 8044085 Vaaleanharmaa, Quinn 8044097 Beige, Quinn 8044115 Vihreä, Quinn 8044124 Sininen, Quinn 8044132 Punainen |
Jalan väri | Wenge, Öljytty Tammi, Öljytty valkotammi |
Kovuusaste | Medium, Hard, Extra Hard |
Kangas | 100 % Polyesteri |
Runko | Puurunko |
Jousitus | Pocket/bonnell tuplajousitus |
Jousia m2 | Ylempi kerros Pocket pussijousi – 250 jousta / m2 |
Petauspatjan päällinen | Joustokangas |
Petauspatja | 7,5 cm paksu HR-35 vaahtomuovi + joustokangas. Korkeus 8 cm |
Jalan korkeus | 13 cm |
Jalan materiaali | Puu |
Jalka | Kantikas alaspäin kapeneva |
Säilytystilan korkeus | 19 cm |
Toimitusaika | 6-8 viikkoa |
Sängynpääty | Myydään erikseen |
Takuu | 10 vuoden runko- ja joustintakuu |
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.