Leveys: 180 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 69 cm (sis. petauspatja ja jalat)
Runkopatja 180×200 cm Savoy Elite, Sublim 07, Mallikappale
3 617,00 € 2 180,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Runkopatja 180×200 cm Savoy Elite, Sublim 07, Mallikappale
Vantaan myymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vaalea runkopatja koossa 180×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 3617 €.
Astetta ylellisempää nukkumismukavuutta tarjoava kahden hengen Savoy Elite -runkopatja 180×200 cm on valmistettu ensiluokkaisena käsityönä.
Jousitus ja runko
180×200 cm -kokoinen runkopatjasänky koostuu kahdesta 90×200 cm -kokoisesta erillisestä rungosta. Savoy Elite -runkopatjassa on tuplapussijousitus: alarungossa on 8 cm korkea pussijousitus ja patjassa on 5-vyöhykkeinen ja 15 cm korkea Premium-luokan Soft Touch -pussijousitus. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Patjan alapuolella on vaahtomuovikerros ja pintapuolella 100 % luonnonkumi, jonka päällä vielä kerros antibakteerista vanua. Joustinpatjassa on yhteen punottu jousitus eli joustinpatjan keskiosassa ei tunnu patjakasettien yhdyskohtaa.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuudet
• Medium / Extra Hard
Ohjeelliset suositukset patjojen kovuuksiin eri painoisille nukkujille:
Medium: alle 85 kg
Hard: 85–105 kg
Extra hard: yli 105 kg
Verhoilu
Mallikappale on verhoiltu tyylikkäällä ja ihanan pehmeällä Sublim-kankaalla värissä 07 light grey. Sublim-kankaassa on korkea hankauskesto ja siinä on hyödynnetty kierrätyskuitua.
Petauspatja
Mallikappaleen hintaan sisältyy laadukas, myötäilevä ja hengittävä Talalay luonnonkumi-villa/puuvilla -petauspatja, joka on valmistettu luonnonmukaisista materiaaleista. Petauspatjan sydämenä on 3,9 cm paksu Talalay-luonnonkumi, jonka toisella puolella on villa ja toisella puolella puuvillasekoitus. Petauspatjaa kääntämällä voi säädellä vuoteen nukkumislämpötilaa: Puuvilla (ns. kesäpuoli) on pehmeää, hiostamatonta ja kosteutta poistavaa 100 % puuvillaa, joka pitää kesällä petauspatjan pintalämpötilan viileänä. Villa (ns. talvipuoli) on pehmeä ja kosteutta poistava 100 % lampaanvilla, joka lämmittää talvella ja antaa ylellistä pehmeyttä petauspatjalle.
Jalat
Hintaan sisältyy elegantit kantikkaat 19 cm korkeat puiset jalat sävyssä tammi.
Sängynpääty
Sänkypakettiin sisältyy elegantti Moholm-sängynpääty, joka on verhoiltu samalla Sublim-kankaalla kuin sänkykin.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
••••••••••••••••
Etkö löytänyt mieleistäsi? Löydät verkkokaupastamme lisää runkopatjoja 180×200 cm. Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita. Myymälässä saat avuksesi ammattitaitoisen henkilökuntamme, jonka kanssa voit sopia helposti tuotteen tarkat ominaisuudet.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 180 cm x 200 cm |
| Leveys | 180 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 69 cm (sis. petauspatja ja jalat) |
| Rungon korkeus | 25 cm |
| Väri | Sublim 07 Light Grey |
| Jalka | 19 cm, tammi |
| Petauspatja | Talalay luonnonkumi-villa/puuvilla |
| Kovuusaste | Medium/Extra hard |
| Kangas | Sublim |
| Kankaan materiaali | 79 % PES, 10 % PES REC, 6 % OF REC, 5 % CO REC |
| Kankaan hankauskesto | 60 000 Martindale |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 5-vyöhykkeinen ja 15 cm korkea Premium-luokan Soft Touch -pussijousitus |
| Joustinlankavahvuus | Medium 1,9/1,7 mm; Hard 2,0/1,8 mm |
| Petauspatja | Talalay luonnonkumi-villa/puuvilla -petauspatja sisältyy hintaan. |
| Petauspatjan sisus | Vita Talalay -luonnonkumi |
| Petauspatjan korkeus | 5 cm |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan pesu | Päällistä ei voi irroittaa ja pestä. |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan muoto | Kantikas |
| Jalan korkeus | 19 cm |
| Jalan väri | Tammi |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängynpääty | Savoy Moholm -sängynpääty sisältyy hintaan. |
| Takuu | 20 vuoden runko- ja joustintakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |

SoftTouch™-jousirakenne
Premium-luokan SoftTouch™ -jousirakenne tarjoaa erityisen yhdistelmän mukautuvuutta, pehmeyttä ja tukea patjoihin. Rakenne mahdollistaa patjan optimaalisen mukautumisen erikokoisten ja -muotoisten vartaloiden alla. Ainutlaatuisella tavalla suunniteltu ja valmistettu SoftTouch™-jousi koostuu kahdesta vyöhykkeestä, jotka myötäilevät vartalon painoa ja niiden välissä olevasta tukivyöhykkeestä, joka antaa tukea vartalolle. Lopputuloksena on sekä vartaloa tukeva että miellyttävän pehmeältä tuntuva kokemus. Yksittäin pakatut pussijouset pystyvät toimimaan optimaalisesti vierekkäisistä jousista huolimatta, joten ne mukautuvat kehon muotojen mukaan parhaalla mahdollisella tavalla. Pussijousiston ansiosta parisängyssä nukkuvat henkilöt eivät häiriinny toisen kääntymisestä, sillä jousisto joustaa ainoastaan siitä kohtaa, jossa nukkuja on. 5-vyöhykkeinen Soft Touch™-pussijousitus on Savoy by Finsoffat Elite – ja Royal-mallistojen sängyissä.
Soft Touch on Leggett & Platt -yhtiön rekisteröimä tavaramerkki. Yhtiö on erikoistunut tuottamaan korkealaatuisia komponentteja sänkytehtaiden tarpeisiin.
















