Leveys: 160 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 60 cm (sis. petauspatja sekä jalat)
Runkopatja 160×200 cm Savoy Classic, Hedron, Mallikappale
2 165,00 € 1 390,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Savoy Classic -runkosänky 160×200 cm, Hedron 19315, Mallikappale
Vantaan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vaalean harmaa runkopatja koossa 160×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 2165 €.
Arjen luksusta tarjoava kahden hengen Savoy Classic -runkopatja on valmistettu ensiluokkaisena käsityönä.
Jousitus ja runko
Savoy Classic -runkosängyssä on massiivipuinen runko, 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus, jousen päällä on vaahtomuovikerros ja pintapehmusteena antibakteerinen polyesterivanu. 160×200 cm -kokoinen runkopatjasänky koostuu kahdesta 80×200 cm -kokoisesta erillisestä rungosta. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuus:
• Extra Hard / Super Hard
Verhoilu
Mallikappale on verhoiltu eläväpintaisella ja myötäilevällä Hedron-kankaalla sävyssä 19315 Silver.
Petauspatja
Hintaan sisältyy laadukas ja hengittävä Pulse-petauspatja, jonka sydämenä on 4 cm paksu luonnonkumi, jonka pintapehmusteena on antibakteerinen vanu.
Jalat
Mallikappaleessa on tyylikkäät pyöreät 19 cm korkeat jalat harjatusta alumiinista.
Sängynpääty
Sänkypakettiin sisältyy klassinen Savoy 3 -sängynpääty, joka on verhoiltu samalla Hedron-kankaalla kuin sänkykin.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
••••••••••••••••
Etkö löytänyt mieleistäsi? Löydät verkkokaupastamme lisää runkopatjoja 160×200 cm. Vantaan, Keravan ja Helsingin huonekalumyymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 160 cm x 200 cm |
| Leveys | 160 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 60 cm (sis. petauspatja sekä jalat) |
| Rungon korkeus | 36 cm |
| Väri | Hedron 19315 Silver |
| Jalka | 19 cm, harjattu alumiini |
| Kovuusaste | Extra hard / Super hard |
| Kangas | Hedron |
| Kankaan materiaali | 50 % PES, 50 % PP |
| Kankaan hankauskesto | 21 000 |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus |
| Joustinlankavahvuus | Medium 1,6/1,5 mm; Hard 1,7/1,5 mm |
| Petauspatja | Pulse-petauspatja sisältyy hintaan. |
| Petauspatjan sisus | Sisus luonnonkumia ja pintapehmusteena antibakteerinen vanu. |
| Petauspatjan korkeus | 9 cm |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan pesu | Ei ole pestävissä |
| Jalan materiaali | Alumiini |
| Jalan muoto | Pyöreä |
| Jalan korkeus | 19 cm |
| Jalan väri | Hopea, harjattu |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Takuu | 20 vuoden runko- ja joustintakuu |
| Sängynpääty | Savoy 3 -sängynpääty sisältyy hintaan |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |

Savoy by Finsoffat
Savoy by Finsoffat -sänkymalliston materiaaleissa on huomioitu mukavuus, luonnollisuus ja laatu. Lähes kaikissa malliston sängyissä on 5-vyöhykepussijousitus ja taitavasti käsityönä valmistetut vuoteet tukevat koko vartaloa. Tämä kaikki on tehty sitä varten, että voisimme tarjota luonnollisen ja miellyttävän ympäristön nukkumiseen makuuhuoneen tyylikkyydestä tinkimättä.
Savoy by Finsoffat käsittää neljä tasoa: Classic, Comfort, Elite ja Royal. Laaja mallisto pitää sisällään runkopatjat, jenkkisängyt, moottorisängyt, petauspatjat ja sängynpäädyt. Malliston sänkyjen kokovaihtoehdoissa, verhoilukankaissa, väreissä, patjan kovuuksissa ja jaloissa on runsaasti valinnanvaraa. Verkkokaupan tuotteet ovat tilattavissa valikoiduilla vaihtoehdoilla mutta myymälöissämme Vantaalla, Helsingissä ja Keravalla tuotteet ovat kokeiltavissa ja nähtävillä on myös enemmän vaihtoehtoja.
Savoy by Finsoffat on Finsoffille räätälöity sänkymallisto, jonka sängyt on ostettavissa ainoastaan Finsoffien myymälöistä ja verkkokaupasta.
















