Leveys: 170 cm
Syvyys: 90 cm
Korkeus: 82 cm
Istumasyvyys: 52 cm
Istumakorkeus: 45 cm
NEMO 2 istuttava sohva
1 825,00 €
Toimitusaika 6-8 viikkoa
Das-kangas
Kankaan pesu: 40 ºC
Materiaali: 50 % PP, 31 % PES, 19 % CO
Hankauskesto: 36 000 Martindale
Sohva on verhoiltu laadukkaalla Das-kankaalla. Das on rakenteeltaan jämäkämpi kangas, mikä antaa huonekaluille ryhdikkyyttä käytössä. Kankaassa on mukana struktuuria, mutta silti se on mukavantuntuinen iholla. Das-kangas sopii hyvin lapsiperheisiin ja lemmikkitalouksiin sen helpon puhdistettavuuden ja kestävyyden ansiosta. Tahrat voi vaivatta puhdistaa kankaasta kostealla rätillä tai miedolla saippualiuoksella, ja kankaan saa myös pestä pesukoneessa. Kankaalla on tiivis pinta, joka kestää kulutusta eikä sen vuoksi nukkaannu herkästi.
Das-kangas valmistetaan Euroopassa.
Kotimainen 2:n istuttava Nemo-sohva. Istuinten pehmusteena on muotoonvalettua kylmävaahtoa ja selkätyynyissä ekologista vanua. Katso sohvan 3D-kuva.
Valmistamme sohvan omalla tehtaallamme Keravalla ja toimitamme sen veloituksetta suoraan kotiisi.
Maksuvaihtoehtoina myös lasku ja osamaksu.
Mitat

- Leveys
- 170 cm
- Syvyys
- 90 cm
- Korkeus
- 82 cm
- Istumasyvyys
- 52 cm
- Istumakorkeus
- 45 cm
Kangasnäytetilaus DAS
Tilaa kangasnäyteNEMO 2 istuttava sohva, kotimainen
Ihastuttavan pehmeä kotimainen kahden hengen sohva. Nemossa on leveät ja kaarevat käsinojat, joissa on mukava lepuuttaa kättä tai päätä.
Kahden hengen sohva on verhoilu kiinteästi laadukkaalla Das-kankaalla (vesipesu 40 ºC). Ylempänä olevasta painikkeesta voit tilata Das-kankaasta ilmaiset näytepalat kotiisi nähdäksesi, mikä sävy sopii parhaiten sisustukseesi!
Sohvan istuinten sisuksena on ylellistä muotoonvalettua kylmävaahtoa, jolle myönnämme 10 vuoden kimmoisuustakuun. Selkätyynyissä pehmusteena ekologista Ecosoft-vanua. Kotimaisen laadun takeeksi Finsoffat myöntää sohvalle 20 vuoden runko- ja joustintakuun.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Etkö löytänyt mieleistäsi? Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita.
Nemo on modulisohva, ja sen modulipaloista voidaan myymälässä kasata helposti juuri Sinun tarpeisiisi sopiva kokonaisuus. Sohvamallista on saatavilla valmiina kokonaisuuksina 2:n, 2,5:n ja 3:n istuttava sohva, divaanisohva, avokulmasohva, kulmasohva sekä nojatuoli. Nemon käsinoja on vakiona tyynymäinen 25 cm leveä käsinoja. Saatavilla myös suoralla kantikkaalla käsinojalla leveydessä 10, 15, 20 tai 28 cm. Tuote voidaan valmistaa myös erikoismitoin. Myymälässä voit valita verhoilun lukemattomista eri kangas- ja nahkavaihtoehdoista.
Valmistusmaa | Suomi |
---|---|
Mitat | 170 cm x 90 cm |
Leveys | 170 cm |
Syvyys | 90 cm |
Korkeus | 82 cm |
Istumakorkeus | 45 cm |
Istumasyvyys | 52 cm |
Käsinojan leveys | 25 cm |
Runko | Massiivipuu / koivuvaneri |
Jouset | NoSag-teräsjousi |
Pehmusteet | Istuintyyny: muotoonvalettu kylmävaahto |
Jalan korkeus | 8 cm |
Takuu | 20 vuoden jousi- ja runkotakuu |
Toimitusaika | 6-8 viikkoa |
Suunnittele oma Nemo-malli
Nemo-mallisto koostuu moduleista. Suunnitteluohjelmalla pystyt rakentamaan oman Nemo-mallin.
Ohjelma toimii tietokoneella.
Sohvan runko
Puuseppämme valmistavat tämän kotimaisen sohvan rungon massiivipuusta ja koivuvanerista Keravalla – omalla sohvatehtaallamme. Kun runko on valmis, siihen kiinnitetään kestävät NoSag-jouset sekä vanupehmusteet. Kotimaisen laadun takeeksi Finsoffat myöntää tälle kotimaiselle sohvalle 20 vuoden runkotakuun ja joustintakuun.
Kotimaisen laadun takeeksi Finsoffat myöntää tälle kotimaiselle sohvalle 20 vuoden runkotakuun ja joustintakuun.
Sohvan tyynyt
Nemo-sohvan istuintyynyjen täytteenä on muotoon valettua Sandellan kylmävaahtoa, joka valmistetaan Norjassa ympäristöstandardeja noudattaen. Kylmävaahtotäyte tunnetaan korkeasta laadustaan joustavuutensa ja sivutukensa ansiosta, ja myönnämme täytteelle 10 vuoden kimmoisuustakuun. Kylmävaahtotäyte tarjoaa mukavan istuinmukavuuden riippumatta siitä, missä kohti sohvaa istut.
Selkätyynyjen täytteenä on laadukasta ja vastuullista Ecosoft-vanua, joka on valmistettu 100 % muovipulloista kierrätetystä polyesterista. Tyynyn spiraalikuitusekoite on koteloitu kahteen eri kerrokseen, minkä ansiosta tyyny pysyy helpommin ryhdissään. Selkätyynyt tai pehmusteet meille toimittaa Lennol Oy, joka valmistaa tuotteet omalla tehtaallaan Jalasjärvellä.
Sohvan verhoilu
Nemo-sohva on verhoiltu laadukkaalla ja pesunkestävällä (40 ºC) Das-kankaalla, joka koostuu (50 %) polypropeenista, (31 %) polyesteristä ja (19 %) puuvillasta. Verkkokaupassa valittavanasi on ruskea (Sand), harmaa (Flax), tumman harmaa (Grey), musta (Black) tai valkoinen sohva (Light).
Ylempänä olevasta painikkeesta voit tilata ilmaiset kangasnäytteet kotiisi nähdäksesi, mikä sävy sopii parhaiten sisustukseesi. Myymälässä asioidessasi sinun on mahdollista valita sohvan verhoilu myös lukemattomista muista kangas- ja nahkavaihtoehdoista.
Etkö löytänyt mieleistäsi?
Olemme valinneet verkkokauppaamme kahdeksan klassista ja keskenään hivenen erilaista vakiokangasta, joissa valittavissa useampi värivaihtoehto. Kaikkiin valmistamiimme sohviin voit verkkokaupan kankaiden lisäksi valita verhoilun useista kangas- tai nahkavaihtoehdoista.
Mikäli verkkokaupastamme ei löydy sinun tilaasi täydellisesti sopivaa sohvaa, pystymme räätälöimään sen sinun makusi ja tilasi mukaiseksi helposti ja kustannustehokkaasti Keravan huonekalutehtaallamme. Mittatilaus-osiosta löydät lisätietoa vaihtoehdoistamme.
Vieraillessasi Helsingin, Vantaan tai Keravan myymälöissä saat avuksesi ammattitaitoisen ja ystävällisen henkilökuntamme. Myymälässä voit mm. kokeilla sohvien istuinmukavuuksia, yhdistellä vapaasti sohvien modulipaloja ja pohtia verhoiluvalintaasi yhdessä ammattilaistemme kanssa. Asiakaspalvelumme auttaa mielellään parhaan ja juuri sinulle sopivan sohvan valinnassa.
Vaikuttaa hyvältä tuotteelta
Anonyymi –
Laadukas tuote, hyvä palvelu. Toimituksen yhteydessä olisin toivonut vielä kirjallisena hoito-ohjeita nahalle.
Anonyymi –
Tyylikkäät, hyvät istua ja loikoilla hyvin. Aivan odotuksen mukaiset, hyvä istumaasento ja niissä on myös hyvä loikoilla jos väsyttää.
Pentti Jokinen –
Ihan hyvä. Tosin kaupan valoissa sävy näytti toiselta kuin täällä kotona.
Seppo –
Andri –
Tapani Ranki –
Vastasi odotustani.
Anonyymi –
Anonyymi –
Anonyymi –