Leveys: 180 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 67 cm
Moottorisänky 180×200 cm Savoy Grandior, Das 50 Light, Mallikappale
5 436,00 € 2 718,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Moottoroitu sänky 180×200 cm Savoy Grandior, Das 50, Mallikappale
Vantaan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vaalean harmaa moottorisänky koossa 180×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 5436 €.
Grandior-moottorisänky 180 x 200 cm, jossa on monipuoliset säätömahdollisuudet. Vuoteessa on kaksi 90 x 200 cm kokoista moottorisänkyä. Moottorisänky 180 x 200 cm sisältää kaksi langatonta kaukosäädintä, jotka helpottavat ergonomisen nukkumisasennon löytymistä. Pääpuolen ollessa vähän koholla moottorisänky toimii apuna esimerkiksi kuorsaamiseen. Molemmat nukkujat voivat säätää omia puoliskoitaan erikseen omilla säätimillään.
Sängyn kovuus:
• Medium / Hard = toinen sänky Medium ja toinen Hard
Jousitus ja runko
Mallikappaleessa on laadukas ja kestävä puurunko jolle myönnämme 20 vuoden runkotakuun. Jousituksena 180 mm korkea pussijousi, jossa jokainen jousi on omassa koteloidussa kangaspussissaan ja näin ollen kehon paino jakautuu tasaisesti joka jouselle. Kaikki jouset toimivat täten erikseen, toisistaan riippumatta. Tällainen jousisto myötäilee parhaiten nukkujan kehon muotoja, tukien kehoa mahdollisimman hyvin ja ergonomisesti. Jousituksen päällä moottorisängyn pehmusteena on kosteutta säätelevää luonnonkumia joka haihduttaa kehosta tulevan kosteuden sängyn rakenteiden kautta pois. Antibakteerinen vanukerros luonnonkumi-latex kerroksen päällä, viimeistelee sängyn.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Verhoilu
Savoy Grandior -mallikappale on verhoiltu laadukkaalla ja kestävällä Das-kankaalla, jonka värinä on vaalean harmaa. Das on rakenteeltaan jämäkämpi kangas, mikä antaa huonekaluille ryhdikkyyttä käytössä. Kankaalla on tiivis pinta, joka kestää kulutusta eikä sen vuoksi nukkaannu herkästi.
Petauspatja
Mallikappaleen petauspatjan täytteenä on 40mm Latex/luonnonkumi, jonka pehmusteena on villa ja puuvilla. Villa ja puuvilla on jaettu omille puolilleen jotta petauspatjasta tulee monipuolisempi ja sitä voi käännellä lämpötilan mukaan. Toisella puolella villa (ns. talvi puoli) – villa on kestävä luonnonmateriaali ja se pitää patjan lämpimänä talvella. Ja toisella puolella puuvilla (ns.kesäpuoli), joka pitää petauspatjan viileänä kesällä ja haihduttaa kosteutta.
Jalat
Hintaan sisältyy elegantit kantikkaat 19 cm korkeat puiset jalat, joissa alumiiniset koristelistat. Jalkojen värinä musta.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
••••••••••••••••
Etkö löytänyt mieleistäsi? Löydät verkkokaupastamme lisää moottorisänkyjä 180×200 cm. Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita. Myymälässä saat avuksesi ammattitaitoisen henkilökuntamme, jonka kanssa voit sopia helposti tuotteen tarkat ominaisuudet.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 180 cm x 200 cm |
| Leveys | 180 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 67 cm |
| Väri | Das 50 Light |
| Jalka | 19 cm, Musta/alu |
| Kangas | Das |
| Kankaan materiaali | 50 % PP, 31 % PES, 19 % CO |
| Kankaan hankauskesto | 36 000 Martindalea |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 180 mm korkea, pussijousi. |
| Jousia / m2 | 250 / m2 |
| Kovuusaste | Medium/Hard |
| Petauspatja | Luonnonkumi-villa/puuvilla pehmusteilla |
| Petauspatjan sisus | Sisus luonnonkumia ja toisella puolella pintapehmusteena villa (talvipuoli) ja toisella puolella puuvilla (kesäpuoli) |
| Petauspatjan päällinen | Joustokangas – ei voi irroittaa |
| Villa / Puuvilla | Sijauspatjassa on käytetty ainoastaan 100% luonnonmukaista villaa ja puuvillaa |
| Luonnonkumi-Latex | Petauspatjan ydin 70 % aitoa luonnonkumia, 30 % latexi |
| Jalan korkeus | 19 cm |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan sävy | Musta/alu |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängyn kantavuus | maks. 120 kg / puoli |
| Takuu | 20 vuoden jousi- ja runkotakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |




















