Leveys: 200 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 76 cm (sis. petauspatja ja jalat)
Jenkkisänky 200×200 cm Savoy Royal, Sublim 02, Mallikappale
5 673,00 € 3 398,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Savoy Royal -jenkkisänky 200×200 cm, Sublim 02, Mallikappale
Helsingin myymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vaalean beige jenkkisänky koossa 200×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 5673 €.
Erittäin ylellinen leveä kahden hengen jenkkisänky 200×200 cm on valmistettu laadukkaana käsityönä.
Jousitus ja runko
Savoy Royal -jenkkisängyssä on 25 cm korkea Reval-alarunko, jossa 8 cm pussijousitus. Alaosa koostuu kahdesta erillisestä alarungosta, joissa on yhtenäinen verhoilu. Joustinpatjassa on 5-vyöhykkeinen ja 15 cm korkea Premium-luokan Soft Touch -pussijousitus. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Patjan alaosassa on 100 % luonnonkumi ja pintapuolella on 100 % Talalay-luonnonkumi, jonka päällä vielä puuvillavanukerros. Joustinpatjassa on yhteen punottu jousitus eli joustinpatjan keskiosassa ei tunnu patjakasettien yhdyskohtaa.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuus:
• Medium/Hard (toinen patja on myötäilevä ja toinen jämäkkä)
Verhoilu
Mallikappale Savoy Royal -jenkkivuode verhoiltu tyylikkäällä ja ihanan pehmeällä Sublim-kankaalla värissä 02 Light Beige. Sublim-kankaassa on korkea hankauskesto ja siinä on hyödynnetty kierrätyskuitua. Joustinpatjassa on tyylikkäät leveät pystytikkaukset. Alarungon yhtenäinen verhoilu on irrotettavissa vuoteen siirtämistä varten.
Petauspatja
Mallikappaleen hintaan sisältyy korkealuokkainen Supreme Talalay -petauspatja, joka on valmistettu luonnonmukaisista materiaaleista. Petauspatjan sydämenä on 7 cm paksu Vita Talalay -luonnonkumi, jonka päällä vielä kerros antibakteerista vanua.
Jalat
Mallikappaleessa on elegantit tammen väriset kantikkaat 19 cm korkeat puiset jalat. Jenkkisängyn jalkasetti sisältää 4 kpl nurkkiin tulevia jalkoja sekä 4 kpl piiloon jääviä keskijalkoja.
Sängynpääty
Sänkypakettiin sisältyy klassinen Savoy 3 -sängynpääty, joka on verhoiltu samalla Sublim-kankaalla kuin sänkykin.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
••••••••••••••••
Etkö löytänyt mieleistäsi? Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita. Myymälässä saat avuksesi ammattitaitoisen henkilökuntamme, jonka kanssa voit sopia helposti tuotteen tarkat ominaisuudet.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 200 cm x 200 cm |
| Leveys | 200 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 76 cm (sis. petauspatja ja jalat) |
| Rungon korkeus | 25 cm |
| Kangas | Sublim |
| Kankaan hankauskesto | 60 000 Martindale |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 5-vyöhykkeinen ja 15 cm korkea Premium-luokan Soft Touch -pussijousitus |
| Joustinlankavahvuus | Medium 1,9/1,7 mm; Hard 2,0/1,8 mm |
| Petauspatja | Supreme Talalay -petauspatja sisältyy hintaan |
| Petauspatjan sisus | Sisus Vita Talalay -luonnonkumia ja pintapehmusteena antibakteerista vanua |
| Petauspatjan korkeus | 11 cm |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan pesu | Ei ole pestävissä |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan muoto | Kantikas |
| Jalan korkeus | 19 cm |
| Jalan väri | Tammi |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängynpääty | Savoy 3 -sängynpääty sisältyy hintaan |
| Takuu | 20 vuoden runko- ja joustintakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |
Sängyn materiaalit
PETAUSPATJA: Forma Talalay
1. Verhoilukangas
2. Villa
3. Vita Talalay -luonnonkumi
4. Puuvilla
JOUSTINPATJA: Royal
5. Verhoilukangas
6. Puuvillavanu
7. Vita Talalay 100 % luonnonkumi
8. SoftTouch™ 5-vyöhykepussijousitus
9. 100 % luonnonkumi
10. Reunavahvistus
SÄNGYN RUNKO: Reval
11. Verhoilukangas
12. Vaahtomuovi
13. Pussijousitus
14. Reunavahvistus
15. Laadukas puurunko

SoftTouch™-jousirakenne
Premium-luokan SoftTouch™ -jousirakenne tarjoaa erityisen yhdistelmän mukautuvuutta, pehmeyttä ja tukea patjoihin. Rakenne mahdollistaa patjan optimaalisen mukautumisen erikokoisten ja -muotoisten vartaloiden alla. Ainutlaatuisella tavalla suunniteltu ja valmistettu SoftTouch™-jousi koostuu kahdesta vyöhykkeestä, jotka myötäilevät vartalon painoa ja niiden välissä olevasta tukivyöhykkeestä, joka antaa tukea vartalolle. Lopputuloksena on sekä vartaloa tukeva että miellyttävän pehmeältä tuntuva kokemus. Yksittäin pakatut pussijouset pystyvät toimimaan optimaalisesti vierekkäisistä jousista huolimatta, joten ne mukautuvat kehon muotojen mukaan parhaalla mahdollisella tavalla. Pussijousiston ansiosta parisängyssä nukkuvat henkilöt eivät häiriinny toisen kääntymisestä, sillä jousisto joustaa ainoastaan siitä kohtaa, jossa nukkuja on. 5-vyöhykkeinen SoftTouch™-pussijousitus on Savoy by Finsoffat Elite – ja Royal-mallistojen sängyissä.
SoftTouch™ on Leggett & Platt -yhtiön rekisteröimä tavaramerkki. Yhtiö on erikoistunut tuottamaan korkealaatuisia komponentteja sänkytehtaiden tarpeisiin.
Savoy by Finsoffat
Savoy by Finsoffat -sänkymalliston materiaaleissa on huomioitu mukavuus, luonnollisuus ja laatu. Lähes kaikissa malliston sängyissä on 5-vyöhykepussijousitus ja taitavasti käsityönä valmistetut vuoteet tukevat koko vartaloa. Tämä kaikki on tehty sitä varten, että voisimme tarjota luonnollisen ja miellyttävän ympäristön nukkumiseen makuuhuoneen tyylikkyydestä tinkimättä.
Savoy by Finsoffat käsittää neljä tasoa: Classic, Comfort, Elite ja Royal. Laaja mallisto pitää sisällään runkopatjat, jenkkisängyt, moottorisängyt, petauspatjat ja sängynpäädyt. Malliston sänkyjen kokovaihtoehdoissa, verhoilukankaissa, väreissä, patjan kovuuksissa ja jaloissa on runsaasti valinnanvaraa. Verkkokaupan tuotteet ovat tilattavissa valikoiduilla vaihtoehdoilla mutta myymälöissämme Vantaalla, Helsingissä ja Keravalla tuotteet ovat kokeiltavissa ja nähtävillä on myös enemmän vaihtoehtoja.
Savoy by Finsoffat on Finsoffille räätälöity sänkymallisto, jonka sängyt on ostettavissa ainoastaan Finsoffien myymälöistä ja verkkokaupasta.












