Leveys: 180 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 68 cm (petauspatjan kanssa)
Jenkkisänky 180×200 cm Savoy Enjoy, Mallikappale
2 030,00 € 1 290,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Jenkkisänky 180×200 cm Savoy Enjoy, Linace, Mallikappale
Vantaan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy tumman harmaa jenkkisänky koossa 180×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 2030 €.
Savoy Enjoy -jenkkisänky 180×200 cm laadukkaalla ja monen makuun sopivalla jousituksella.
Jousitus ja runko
Savoy Classic -jenkkisängyssä on 15 cm korkea Fellin-alarunko, jossa 8 cm pussijousitus. 160×200 cm -kokoinen jenkkisänky koostuu kahdesta 80×200 cm -kokoisesta erillisestä alarungosta, joissa yhtenäinen verhoilu. Yhtenäisessä joustinpatjassa on 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus ja EP35-vaahtomuovikerrokset jousituksen ylä- ja alapuolella ja pintapehmusteena antibakteerinen vanu. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Joustinpatjassa on yhteen punottu jousitus eli joustinpatjan keskiosassa ei tunnu patjakasettien yhdyskohtaa. Pikanttina yksityiskohtana on joustinpatjan ilmeikäs tic-tac -tikkaus.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuus:
• Medium/Hard (toinen patja on myötäilevä ja toinen jämäkkä)
Verhoilu
Mallikappale on verhoiltu laadukkaalla ja kestävällä Linace-kankaalla sävyssä Black.
Petauspatja
Mallikappaleen hintaan sisältyy vaahtomuovi-petauspatja.
Jalat
Mallikappaleessa on tyylikkäät pyöreät 19 cm korkeat jalat harjatusta alumiinista.
Sängynpääty
Sänkypakettiin sisältyy Enjoy-sängynpääty, joka on verhoiltu samalla Linace-kankaalla kuin sänkykin.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
| Mitat | 180 cm x 200 cm |
|---|---|
| Leveys | 180 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Väri | Linace Black |
| Jalan väri | Hopea, harjattu |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Kovuusaste | Medium/Hard |
| Korkeus | 68 cm (petauspatjan kanssa) |
| Kangas | Quinn |
| Kankaan materiaali | 100 % Polyesteri |
| Runko | Massiivipuu |
| Runko korkeus | 26 cm |
| Jousisto | 150 mm Pussijousi |
| Jousia m2 | 250 kpl / m2 |
| Joustinpatja | Käännettävä patja – Toinen puoli kovempi ja toinen pehmeämpi |
| Joustinpatjan sisus | Koteloitu vaahtomuovilla sekä täytemateriaaleilla. Patjan täytemateriaalina on lampaanvillaa (200 g / m²), puuvillahuopaa (1300 g / m²) |
| Petauspatja | Profiloitu vaahtomuovi+ joustokangas. Korkeus 6,5 cm |
| Petauspatjan päällinen | Joustokangas |
| Petauspatjan pesu | Ei voi pestä. Suositellaan ostamaan petauspatjan suoja. |
| Jalan muoto | Pyöreä |
| Jalan materiaali | Alumiini |
| Jalan korkeus | 13 cm |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Takuu | 10 vuoden joustin- ja runkotakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Sängynpääty | Enjoy-sängynpääty sisältyy hintaan. |
| Toimitus | Toimitetaan 4:ssä paketissa. Jalat erikseen. |










