Leveys: 180 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 74 cm (sis. petauspatja sekä jalat)
Jenkkisänky 180×200 cm Savoy Comfort, Das 50 Light, Mallikappale
3 542,00 € 2 295,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Savoy Comfort -jenkkivuode 180×200 cm, Das 50 Light, Mallikappale
Vantaan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vaalean harmaa jenkkisänky koossa 180×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 3542 €.
Miellyttävät puitteet levolle tarjoaa leveämpi Savoy Comfort -jenkkisänky kahdelle hengelle, joka on valmistettu ensiluokkaisena käsityönä.
Jousitus ja runko
Savoy Comfort -jenkkisängyssä on 25 cm korkea Strand-alarunko, jossa 8 cm pussijousitus. 180×200 cm -kokoinen jenkkivuode koostuu kahdesta 90×200 cm -kokoisesta erillisestä alarungosta. Yhtenäisessä joustinpatjassa on 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus, vaahtomuovia patjan alapuolella, pintapehmusteena luonnonkumiseos ja päällimmäisenä kerroksena polyesterivanu. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Joustinpatjassa on yhteen punottu jousitus eli joustinpatjan keskiosassa ei tunnu patjakasettien yhdyskohtaa.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuus:
• Medium/Hard (toinen patja on myötäilevä ja toinen jämäkkä)
Verhoilu
Mallikappale on verhoiltu laadukkaalla ja kestävällä Das-kankaalla sävyssä 50 Light. Das on rakenteeltaan jämäkämpi kangas, mikä antaa huonekaluille ryhdikkyyttä käytössä. Kankaalla on tiivis pinta, joka kestää kulutusta eikä sen vuoksi nukkaannu herkästi.
Petauspatja
Hintaan sisältyy luonnonkumi-villa/puuvilla -petauspatja, jonka keskeisinä ainesosina on käytetty luonnonmukaisia materiaaleja. Petauspatjan sydämenä on 4,5 cm paksu luonnonkumi, jonka toisella puolella on villa ja toisella puolella puuvillasekoitus. Petauspatjaa kääntämällä voi säädellä vuoteen nukkumislämpötilaa: Puuvilla (ns. kesäpuoli) on pehmeää, hiostamatonta ja kosteutta poistavaa 100 % puuvillaa, joka pitää kesällä petauspatjan pintalämpötilan viileänä. Villa (ns. talvipuoli) on pehmeä ja kosteutta poistava 100 % lampaanvilla, joka lämmittää talvella ja antaa ylellistä pehmeyttä petauspatjalle.
Jalat
Mallikappaleessa on elegantit kantikkaat 19 cm korkeat puiset jalat sävyssä tammi.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
••••••••••••••••
Etkö löytänyt mieleistäsi? Löydät verkkokaupastamme lisää jenkkisänkyjä 180×200 cm. Vantaan, Keravan ja Helsingin myymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita. Myymälässä saat avuksesi ammattitaitoisen henkilökuntamme, jonka kanssa voit sopia helposti tuotteen tarkat ominaisuudet.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 180 cm x 200 cm |
| Leveys | 180 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 74 cm (sis. petauspatja sekä jalat) |
| Rungon korkeus | 25 cm |
| Väri | Das 50 Light |
| Jalka | 19 cm, tammi |
| Petauspatja | Luonnonkumi-villa/puuvilla |
| Kovuusaste | Medium/Hard |
| Kangas | Das |
| Kankaan materiaali | 50 % PP, 31 % PES, 19 % CO |
| Kankaan hankauskesto | 36 000 Martindale |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus |
| Joustinlankavahvuus | Medium 1,6/1,5 mm; Hard 1,7/1,5 mm |
| Petauspatja | Luonnonkumi-villa/puuvilla pehmusteilla |
| Petauspatjan sisus | Sisus luonnonkumia ja toisella puolella pintapehmusteena villa (talvipuoli) ja toisella puolella puuvilla (kesäpuoli) |
| Petauspatjan korkeus | 9 cm |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan pesu | Ei ole pestävissä |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan muoto | Kantikas |
| Jalan korkeus | 19 cm |
| Jalan väri | Tammi |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängynpääty | Savoy Bari -sängynpääty sisältyy hintaan. |
| Takuu | 20 vuoden runko- ja joustintakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |

Savoy by Finsoffat
Savoy by Finsoffat -sänkymalliston materiaaleissa on huomioitu mukavuus, luonnollisuus ja laatu. Lähes kaikissa malliston sängyissä on 5-vyöhykepussijousitus ja taitavasti käsityönä valmistetut vuoteet tukevat koko vartaloa. Tämä kaikki on tehty sitä varten, että voisimme tarjota luonnollisen ja miellyttävän ympäristön nukkumiseen makuuhuoneen tyylikkyydestä tinkimättä.
Savoy by Finsoffat käsittää neljä tasoa: Classic, Comfort, Elite ja Royal. Laaja mallisto pitää sisällään runkopatjat, jenkkisängyt, moottorisängyt, petauspatjat ja sängynpäädyt. Malliston sänkyjen kokovaihtoehdoissa, verhoilukankaissa, väreissä, patjan kovuuksissa ja jaloissa on runsaasti valinnanvaraa. Verkkokaupan tuotteet ovat tilattavissa valikoiduilla vaihtoehdoilla mutta myymälöissämme Vantaalla, Helsingissä ja Keravalla tuotteet ovat kokeiltavissa ja nähtävillä on myös enemmän vaihtoehtoja.
Savoy by Finsoffat on Finsoffille räätälöity sänkymallisto, jonka sängyt on ostettavissa ainoastaan Finsoffien myymälöistä ja verkkokaupasta.























