Leveys: 180 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 70 cm (sis. petauspatjan sekä jalat)
Jenkkisänky 180×200 cm Eden 9, Mallikappale
5 659,00 € 2 829,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Jenkkisänky 180×200 cm Eden 9, Sammal, Mallikappale
Vantaan tehtaanmyymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vihreä jenkkisänky koossa 180×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 5659 €.
Eden 9 -malliston 180×200 cm jenkkisänky on kotimaisena käsityönä valmistettu sänky, jonka valmistuksessa on huomioitu vastuulliset materiaalit ja pohjoismainen ammattitaito. Tämä ihanan muhkea sänky koostuu kahdesta 90×200 cm -kokoisesta erillisestä alarungosta, kahdesta joustinpatjasta ja yhtenäisestä petauspatjasta. Sängyssä on korkea 5-vyöhykkeinen pussijousitus, joka tukee nukkujan kehon keskiosaa ja joustaa hartialinjasta ergonomisesti oikein. Katso 3D-kuvat, joissa näet sängyn eri suunnista.
Eden-sängyissä käytettävät materiaalit ovat huolellisesti valittuja, testattuja ja turvallisia. Sängyt valmistetaan asiakkaita ja ympäristöä kunnioittaen Suomessa. Eden-sängyillä on Avainlippu-tunnus ja Allergia-, Iho- ja Astmaliiton yhteistyötunnus.
Jousitus ja runko
Eden 9 -jenkkisängyssä on kaksi 90×200 cm kokoista alarunkoa, joissa korkea koteloitu ja pussijousitettu patja, mikä lisää sängyn ylellistä mukavuutta ja pehmeyttä. Alarunkojen päällä on kaksi erillistä joustinpatjaa, jotka ovat yhden ison joustinpatjapussin sisällä. Joustinpatjoissa on koteloitu, 5-vyöhykkeinen Eden Exclusive -pussijousitus. Patjassa on malliston korkein jousikorkeus. Jousitus ja vyöhykerakenne tukevat ja myötäilevät vartaloa optimaalisesti. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja tukee kehon keskiosaa, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Vuoteen jousituksella ja rungolla on 20 vuoden katkeamattomuustakuu.
Kovuus:
• Medium/Hard (toinen patja on myötäilevä ja toinen jämäkkä)
Verhoilu
Vihreä jenkkisänky on verhoiltu ylellisellä ja samettimaisella kankaalla, joka on laminoitu ja likaa hylkivä. Makuupinnalla on myötäilevyyttä edistävä joustokangas.
Petauspatja
Mallikappaleen hintaan sisältyy Premium-petauspatja, jonka täytteenä on 70 mm paksu, tiivissoluinen profiloitu Premium Stylex -erikoisvaahtomuovi. Profilointi edistää ilman kiertoa petauspatjassa ja tuo sänkyyn ylellistä pintapehmeyttä. Tiivissoluisuuden ja paksuuden ansiosta petauspatja säilyttää kimmoisuutensa ja kuohkeutensa pidempään kuin tavallinen vaahtomuovipetauspatja. Premium-petauspatjan paksuus on 9 cm. Petauspatjassa on joustokankainen päällinen, jonka saa pestä pesukoneessa 60 asteessa.
Jalat
Mallikappaleessa on tyylikkäät hieman alaspäin kapenevat 14 cm korkeat jalat tammen sävyssä.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin Klarnan tai Paytrailin tarjoamilla osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
• • • • • • • • • • • • • • • • • • •
Etkö löytänyt mieleistäsi? Vantaan, Keravan ja Helsingin huonekalumyymälöistämme löydät verkkokauppaamme suuremman valikoiman erilaisia ja erikokoisia tuotteita.
| Valmistusmaa | Suomi |
|---|---|
| Mitat | 180 cm x 200 cm |
| Leveys | 180 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 70 cm (sis. petauspatjan sekä jalat) |
| Väri | Sammal |
| Verhoilu | Laminoitu huonekalukangas, makuupinnalla joustokangas. |
| Kovuusaste | Medium/Hard |
| Runko | Massiivipuu |
| Rungon korkeus | 29 cm |
| Jousitus | Yläpatjassa koteloitu, 5-vyöhykkeinen Eden Premium -pussijousitus |
| Jousia / m2 | 250 kpl / m2 |
| Joustinlankavahvuus | Medium 1,9 mm |
| Joustinpatjan korkeus | 24 cm |
| Petauspatja | Premium-petauspatja sisältyy hintaan. |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan sisus | Profiloitu 70 mm Premium Stylex -erikoisvaahtomuovi (Stylex 55 kg/m3). |
| Petauspatjan korkeus | 9 cm |
| Petauspatjan päällinen | Joustokangas |
| Petauspatjan pesu | Petauspatjan päällinen irrotettavissa ja pestävissä 60°C |
| Jalka | Tammi |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan muoto | Kantikas |
| Jalan korkeus | 14 cm |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängynpääty | Exclusive-sängynpääty sisältyy hintaan- |
| Takuu | 20 vuoden katkeamattomuustakuu jousitukselle ja rungolle |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan 4 paketissa |
Eden on Suomessa valmistettu ja suomalaisille suunniteltu sänkymallisto. Malliston inspiraationa on ollut Suomen puhdas kaunis luonto, vuodenajat ja kaipuu selkeyteen ja toimivuuteen. Suunnittelun lähtökohtana on aina hyvä uni, mutta myös erilaiset tarpeet ja elämäntilanteet. Valitse itsellesi sopiva Eden-sänky muhkeiden jenkkivuoteiden, tukevien runkopatjojen, lokoisten säätösänkyjen tai nykyiseen sänkyysi sopivien joustinpatjojen joukosta!
Eden-sängyt on valmistettu vastuullisesti ja taidolla pohjoismaiseen käsityöperinteeseen ja ammattitaitoon pohjaten. Tuotteilla on pitkät takuuajat ja patjoilla on Allergia-, Iho- ja Astmaliiton tunnukset.










