Leveys: 160 cm
Syvyys: 200 cm
Korkeus: 74 cm (sis. petauspatja sekä jalat)
Jenkkisänky 160×200 cm Savoy Classic, Anouk Khaki, Mallikappale
2 515,00 € 1 648,00 €
Toimitusaika 1-10 arkipäivää
Varastossa
Savoy Classic -jenkkisänky 160×200 cm, Anouk Khaki, Mallikappale
Helsingin myymälän mallikappale edullisesti heti mukaan tai kotiinkuljetuksella 1-10 arkipäivää.
Sänkypaketin hintaan sisältyy vaalean harmaa jenkkisänky koossa 160×200 cm, petauspatja, jalat sekä sängynpääty.
Vastaavan tuotteen hinta uutena tilauksesta valmistettuna 2515 €.
Arjen luksusta tarjoava kahden hengen Savoy Classic -jenkkisänky on valmistettu ensiluokkaisena käsityönä.
Jousitus ja runko
Savoy Classic -jenkkisängyssä on 15 cm korkea Fellin-alarunko, jossa 8 cm pussijousitus. 160×200 cm -kokoinen jenkkisänky koostuu kahdesta 80×200 cm -kokoisesta erillisestä alarungosta, joissa yhtenäinen verhoilu. Yhtenäisessä joustinpatjassa on 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus ja EP35-vaahtomuovikerrokset jousituksen ylä- ja alapuolella ja pintapehmusteena antibakteerinen vanu. 5-vyöhykepussijousisto joustaa hartioiden kohdalta ja kannattelee lantion kohdalta, mikä estää lantion liiallisen vajoamisen patjaan – näin selkäranka on luonnollisen suorassa asennossa ja uni on rauhallisempaa. Joustinpatjassa on yhteen punottu jousitus eli joustinpatjan keskiosassa ei tunnu patjakasettien yhdyskohtaa.
Vuoteella on 20 vuoden runko- ja joustintakuu.
Kovuus:
• Medium/Hard (toinen patja on myötäilevä ja toinen jämäkkä)
Verhoilu
Mallikappale on verhoiltu laadukkaalla ja kestävällä Anouk-kankaalla sävyssä Khaki.
Petauspatja
Mallikappaleen hintaan sisältyy Foam 4 -petauspatja, jonka sisus on vaahtomuovia.
Jalat
Mallikappaleessa on elegantit alaspäin kapenevat 23 cm korkeat puiset jalat. Jalkojen sävynä on savutammi.
Sängynpääty
Sänkypakettiin sisältyy trendikäs Loft-sängynpääty, joka on verhoiltu samalla Anouk-kankaalla kuin sänkykin.
Verkkokaupan toimitustavat
Toimitamme verkkokauppatilaukset Manner-Suomen sisällä kuljetushinnastomme mukaisesti. Kuljetus onnistuu myös Ahvenanmaalle, Suomen saaristoon ja ulkomaille, mutta niiden hinnoittelu sovitaan aina tapauskohtaisesti. Suurimmassa osassa Suomea pystymme tarjoamaan lisäpalveluina tuotteen kasauksen, käyttökuntoon laittamisen, pakkausjätteiden poisviennin sekä vanhan sohvan tai sängyn kierrätyspalvelun, jolloin vältyt sen kuljettamiselta jäteasemalle. Tilaukset on myös mahdollista noutaa Keravan tehtaanmyymälästä veloituksetta noutovaraston aukioloaikojen puitteissa.
Sänky rahoituksella
Voit hankkia sängyn myös osamaksulla. Verkkokaupassa jaat oston helposti osiin osamaksuvaihtoehdoilla ja myymälöissä voit kysyä henkilökunnalta osamaksuvaihtoehdoista.
| Valmistusmaa | Viro |
|---|---|
| Brändi | Savoy by Finsoffat |
| Mitat | 160 cm x 200 cm |
| Leveys | 160 cm |
| Syvyys | 200 cm |
| Korkeus | 74 cm (sis. petauspatja sekä jalat) |
| Rungon korkeus | 15 cm |
| Väri | Anouk Khaki |
| Jalka | 23 cm, savutammi |
| Petauspatja | Foam 4 -petauspatja |
| Kangas | Anouk-kangas |
| Kankaan materiaali | 21 % PES, 46 % PP, 33 % Polyether |
| Kankaan hankauskesto | 30 000 Martindale |
| Rungon materiaali | Massiivipuu |
| Jousitus | 15 cm korkea 5-vyöhykepussijousitus |
| Petauspatja | Vaahtomuovinen Foam 4 -petauspatja sisältyy hintaan. |
| Petauspatjan sisus | Vaahtomuovi |
| Petauspatjan korkeus | 9 cm |
| Petauspatjan väri | Valkoinen |
| Petauspatjan pesu | Irrotettavissa ja pestävissä |
| Jalan materiaali | Puu |
| Jalan muoto | Kantikas kartio |
| Jalan korkeus | 23 cm |
| Jalan väri | Savutammi |
| Jalan kiinnitys | Pyörittämällä kiinni |
| Sängynpääty | Loft-sängynpääty sisältyy hintaan. |
| Takuu | 20 vuoden runko- ja joustintakuu |
| Toimitusaika | 1-10 arkipäivää |
| Toimitus | Toimitetaan kasattuna, jalat kiinnitettävä erikseen |

Savoy by Finsoffat
Savoy by Finsoffat -sänkymalliston materiaaleissa on huomioitu mukavuus, luonnollisuus ja laatu. Lähes kaikissa malliston sängyissä on 5-vyöhykepussijousitus ja taitavasti käsityönä valmistetut vuoteet tukevat koko vartaloa. Tämä kaikki on tehty sitä varten, että voisimme tarjota luonnollisen ja miellyttävän ympäristön nukkumiseen makuuhuoneen tyylikkyydestä tinkimättä.
Savoy by Finsoffat käsittää neljä tasoa: Classic, Comfort, Elite ja Royal. Laaja mallisto pitää sisällään runkopatjat, jenkkisängyt, moottorisängyt, petauspatjat ja sängynpäädyt. Malliston sänkyjen kokovaihtoehdoissa, verhoilukankaissa, väreissä, patjan kovuuksissa ja jaloissa on runsaasti valinnanvaraa. Verkkokaupan tuotteet ovat tilattavissa valikoiduilla vaihtoehdoilla mutta myymälöissämme Vantaalla, Helsingissä ja Keravalla tuotteet ovat kokeiltavissa ja nähtävillä on myös enemmän vaihtoehtoja.
Savoy by Finsoffat on Finsoffille räätälöity sänkymallisto, jonka sängyt on ostettavissa ainoastaan Finsoffien myymälöistä ja verkkokaupasta.




















