Tehdas ja tehtaanmyymälä Kerava

Keravan tehdas ja tehtaanmyymälä.
Osoite

Huhtimontie 4, 04200 Kerava

 

Avaa kartta
Puhelinnumero

Vaihde: 09 2797 220 (ark. 8-16)
Myymälä: 050 306 8819

Aukioloajat

ma-pe 9-18
la 10-16
su 12-16

Tehtaan noutovarasto avoinna ma-pe 9-18

 

Poikkeusaukioloajat:

 

Finsoffien sohvatehdas ja tehtaanmyymälä sijaitsee Huhtimon teollisuusalueella Keravalla. Keravan modernit toimitilat otettiin käyttöön vuonna 2008, ja kotimaisten sohvien kysynnän kasvaessa sohvatehdasta laajennettiin vuonna 2015.

 

Finsoffien yrittäjä Jarmo Honkanen sai idean Keravan tehtaanmyymälän rakenteeseen vierailusta lapsena Brunbergin makeismyymälässä. Myymälän sisällä oli ikkuna tehtaan puolelle, josta asiakkaat näkivät makeisten valmistusprosessin. Sama idea toteutettiin Finsoffien Keravan tehtaanmyymälään, jossa avautuu useita näkymiä sohvatehtaan eri osastoille. Alakerrassa asiakas pääsee näkemään lähietäisyydeltä sohvanpäällisten ompeluprosessin, kun taas yläkerrasta avautuu laajat näkymät esimerkiksi tehtaan verhoilu- ja pehmustetyöpisteisiin.

Keravan myymälä kuvattuna sisältä.
Keravan myymälän alakerta kuvattuna sisältä.

Henkilökunta

Finsoffien toimitusjohtaja ja yrittäjä Jarmo Honkanen.
Jarmo Honkanen
Toimitusjohtaja
040 732 4971 jarmo.honkanen@finsoffat.fi
Harry Grönholm myymäläpäällikkö Finsoffat.
Harry Grönholm
Myymäläpäällikkö
050 560 4677 harry.gronholm@finsoffat.fi
Finsoffien tuotantopäällikkö Janne Honkanen.
Janne Honkanen
Tuotantopäällikkö/myynti
041 462 4805 janne.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien logistiikkapäällikkö/myynti Riku Honkanen, henkilökuva.
Riku Honkanen
Logistiikkapäällikkö/myynti
050 412 1712 riku.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien aluemyyntipäällikkä Timo Ritosalo.
Timo Ritosalo
Aluemyyntipäällikkö
050 406 3396 timo.ritosalo@finsoffat.fi
Finsoffien ajojärjestely Ilkka Honkanen.
Ilkka Honkanen
Ajojärjestelijä/Varasto
040 023 6456 ilkka.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Heidi Paajaste.
Heidi Paajaste
Asiakaspalvelu/Tilaukset/Laskutus
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Jaana Raassina.
Jaana Raassina
Asiakaspalvelu/Tilaukset/Laskutus
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Suvi Raassina.
Suvi Raassina
Toimistotyöntekijä
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien markkinointikoordinaattori Maija Rantanen.
Maija Rantanen
Markkinointikoordinaattori
050 571 9027 maija.rantanen@finsoffat.fi
Heli Vendelin
Markkinointisuunnittelija
050 324 9501 heli.vendelin@finsoffat.fi

Puusepät

Finsoffien tehtaan runkopuolen työntekijät.

Verhoilijat

Finsoffien tehtaan verhoilun työntekijät.

Ompelijat

Kuljettajat

Finsoffien tehtaan kuljettajat.

Suomalaista käsityötä jo 50 vuotta

Olemme suunnitelleet ja valmistaneet sohvia suomalaisten tarpeiden ja trendien mukaan jo yli viiden vuosikymmenen ajan. Kotimaisen tuotannon ansiosta voimme olla varmoja laadukkaasta työnjäljestä aina rungosta verhoiluun, täytemateriaaleihin ja yksityiskohtiin asti.

Lue lisää Finsoffista