Myymälät

Finsoffat Helsinki

Kalevankatu 13, Helsinki

 

09 2797 2230

ma-pe 10-18
la 10-16
Su 27.11. 12-16 Auki

 

Poikkeusaukioloajat:

6.12. suljettu
23.-25.12. suljettu
26.12. klo 12-16
31.12. klo 10-16
1.1.2023 suljettu
6.1.2023 klo 10-16

 

Reittiohjeet

Myymälän sivulle
Tehtaanmyymälä Vantaa

Porttipuiston liikekeskus
Porttisuontie 4, Vantaa

09 2797 2210

ma-pe 10-20
la 10-18
su 12-18

 

Poikkeusaukioloajat:

6.12. suljettu
23.-25.12. suljettu
26.12. klo 12-17
31.12. klo 10-18
1.1.2023 suljettu
6.1.2023 klo 12-18

 

Reittiohjeet

Myymälän sivuille
Tehtaanmyymälä Kerava

Huhtimontie 4, Kerava

Vaihde: 09 2797 220 (ark. 8-16)
Myymälä: 050 306 8819

ma-pe 9-18
la 10-16
su 12-16

 

Tehtaan noutovarasto avoinna arkisin klo 9-18

 

Poikkeusaukioloajat:
6.12. suljettu
23.12. klo 9-14
24.-26.12. suljettu
31.12. klo 10-16
1.1.2023 suljettu
6.1.2023 klo 12-16

 

Reittiohjeet

Myymälän sivuille

Henkilökunta Keravan tehdas ja tehtaanmyymälä

Finsoffien toimitusjohtaja ja yrittäjä Jarmo Honkanen.
Jarmo Honkanen
Toimitusjohtaja
040 732 4971 jarmo.honkanen@finsoffat.fi
Harry Grönholm myymäläpäällikkö Finsoffat.
Harry Grönholm
Myymäläpäällikkö
050 560 4677 harry.gronholm@finsoffat.fi
Finsoffien tuotantopäällikkö Janne Honkanen.
Janne Honkanen
Tuotantopäällikkö/myynti
041 462 4805 janne.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien logistiikkapäällikkö/myynti Riku Honkanen, henkilökuva.
Riku Honkanen
Logistiikkapäällikkö/myynti
050 412 1712 riku.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien aluemyyntipäällikkä Timo Ritosalo.
Timo Ritosalo
Aluemyyntipäällikkö
050 406 3396 timo.ritosalo@finsoffat.fi
Finsoffien ajojärjestely Ilkka Honkanen.
Ilkka Honkanen
Ajojärjestelijä / Varasto
0400 236 456 ilkka.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Heidi Paajaste.
Heidi Paajaste
Asiakaspalvelu / Tilaukset / Laskutus
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Jaana Raassina.
Jaana Raassina
Asiakaspalvelu / Tilaukset / Laskutus
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien markkinointikoordinaattori Maija Rantanen.
Maija Rantanen
Markkinointikoordinaattori
050 571 9027 maija.rantanen@finsoffat.fi
Heli Vendelin
Markkinointisuunnittelija (äitiyslomalla)
heli.vendelin@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Suvi Raassina.
Suvi Raassina
Toimistotyöntekijä
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi

Henkilökunta Vantaan tehtaanmyymälä

Vantaan tehtaanmyymälän myymäläpäällikkö.
Arto Niemistö
Myymäläpäällikkö
050 412 1792 arto.niemisto@finsoffat.fi
Finsoffien myyjä Jarkko Jokivalli.
Jarkko Jokivalli
Myyntineuvottelija
050 400 3081 jarkko.jokivalli@finsoffat.fi
Finsoffien myyjä Risto Tunttunen.
Risto Tunttunen
Myyntineuvottelija
050 575 6802 risto.tunttunen@finsoffat.fi
Finsoffien Vantaan ja Helsingin myyntineuvottelija Selma Valonen.
Selma Valonen
Myyntineuvottelija
050 301 0970 selma.valonen@finsoffat.fi
Jari Ollikainen
Myyntineuvottelija
050 568 6595 jari.ollikainen@finsoffat.fi
Finsoffat Helsinki ja Vantaa myymälän työntekijä.
Ines Hakasaari
Myyntineuvottelija (osa-aikainen)
050 412 1788 ines.hakasaari@finsoffat.fi

Henkilökunta Finsoffat Helsinki

Vantaan tehtaanmyymälän myymäläpäällikkö.
Arto Niemistö
Myymäläpäällikkö
050 412 1792 arto.niemisto@finsoffat.fi
Finsoffien Vantaan ja Helsingin myyntineuvottelija Selma Valonen.
Selma Valonen
Myyntineuvottelija
050 301 0970 selma.valonen@finsoffat.fi
Finsoffat Helsinki ja Vantaa myymälän työntekijä.
Ines Hakasaari
Myyntineuvottelija (osa-aikainen)
050 412 1788 ines.hakasaari@finsoffat.fi
Tuomas Jokela
Myyntineuvottelija
050 303 4820 tuomas.jokela@finsoffat.fi

Suomalaista käsityötä jo 50 vuotta

Olemme suunnitelleet ja valmistaneet sohvia suomalaisten tarpeiden ja trendien mukaan jo yli viiden vuosikymmenen ajan. Kotimaisen tuotannon ansiosta voimme olla varmoja laadukkaasta työnjäljestä aina rungosta verhoiluun, täytemateriaaleihin ja yksityiskohtiin asti.

Meistä
Kuljetus ja kierrätys
Jätä kuljetus ja kierrätys meidän huoleksemme.
Rahoitus
Valitse vaihtoehdoistamme sopivin.
Asennus ja kokoaminen
Jätä asennus ammattilaisille.
Mittauspalvelu
Kerro meille unelmiesi sohvasta.

Etsi valtuutettu jälleenmyyjäsi

Valtuutetut Finsoffat-jälleenmyyjät
Valtuutetuilla Finsoffat-jälleenmyyjillä on liikkeissään oma Finsoffat-osasto, jossa on kattavasti esillä laaja Finsoffat-mallisto.

Finsoffat-edustus
Finsoffien laajaa sohvamallistoa edustavat myös muut laatuhuonekaluja myyvät huonekalumyymälät usealla paikkakunnalla ympäri Suomen.

Jälleenmyyjät