Myymälät

Tehdas ja tehtaanmyymälä

Huhtimontie 4, Kerava
Asiakaspalvelu: 09 2797 220 (ark. 8-16)
Jätä yhteydenottopyyntö
Keravan tehtaanmyymälä
050 306 8819
ma-pe 9-18
la 10-16
su 12-16
Tehtaan noutovarasto avoinna arkisin klo 9-18

Poikkeusaukioloajat:
to 20.6. klo 9–14
pe 21.6. suljettu
la 22.6. suljettu
su 23.6. suljettu

Reittiohjeet

Myymälän sivuille
Tehtaanmyymälä Vantaa

Porttipuiston liikekeskus
Porttisuontie 4, Vantaa
09 2797 2210
ma-pe 11-19
la 10-18
su 12-17

Poikkeusaukioloajat:
to 20.6. klo 11–17
pe 21.6. suljettu
la 22.6. suljettu
su 23.6. suljettu

Reittiohjeet

Myymälän sivuille
Finsoffat Helsinki

Kalevankatu 13, Helsinki
09 2797 2230
ma-pe 10-18
la 10-16

Poikkeusaukioloajat:
to 20.6. klo 10–14
pe 21.6. suljettu
la 22.6. suljettu
su 23.6. suljettu

Reittiohjeet

Myymälän sivuille

Henkilökunta Keravan tehdas ja tehtaanmyymälä

Finsoffien toimitusjohtaja ja yrittäjä Jarmo Honkanen.
Jarmo Honkanen
Toimitusjohtaja
040 732 4971 jarmo.honkanen@finsoffat.fi
Harry Grönholm myymäläpäällikkö Finsoffat.
Harry Grönholm
Myymäläpäällikkö
050 560 4677 harry.gronholm@finsoffat.fi
Janne Honkanen
Tuotantopäällikkö / Myynti
041 462 4805 janne.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien aluemyyntipäällikkö Riku Honkanen, henkilökuva.
Riku Honkanen
Aluemyyntipäällikkö, Uusimaa
050 412 1712 riku.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien aluemyyntipäällikkö Timo Ritosalo.
Timo Ritosalo
Aluemyyntipäällikkö
050 406 3396 timo.ritosalo@finsoffat.fi
Matias Raassina
Myyntineuvottelija
046 920 3203 matias.raassina@finsoffat.fi
Finsoffien ajojärjestely Ilkka Honkanen.
Ilkka Honkanen
Ajojärjestelijä / Varasto
0400 236 456 ilkka.honkanen@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Heidi Paajaste.
Heidi Paajaste
Asiakaspalvelu / Tilaukset / Laskutus / HR
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Jaana Raassina.
Jaana Raassina
Asiakaspalvelu / Tilaukset / Laskutus
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi
Finsoffien markkinointikoordinaattori Maija Rantanen.
Maija Rantanen
Markkinointikoordinaattori
050 571 9027 maija.rantanen@finsoffat.fi
Finsoffien markkinointisuunnittelija Heli Vendelin.
Heli Vendelin
Markkinointisuunnittelija
050 324 9501 heli.vendelin@finsoffat.fi
Finsoffien toimisto Suvi Raassina.
Suvi Raassina
Toimistotyöntekijä
09 279 7220 finsoffat@finsoffat.fi

Henkilökunta Vantaan tehtaanmyymälä

Vantaan tehtaanmyymälän myymäläpäällikkö Arto Niemistö.
Arto Niemistö
Myymäläpäällikkö
050 412 1792 arto.niemisto@finsoffat.fi
Finsoffien myyjä Jarkko Jokivalli.
Jarkko Jokivalli
Myyntineuvottelija
050 400 3081 jarkko.jokivalli@finsoffat.fi
Finsoffien myyjä Selma Valonen.
Selma Valonen
Myyntineuvottelija
050 301 0970 selma.valonen@finsoffat.fi
Finsoffien myyjä Suvi Väisänen.
Suvi Väisänen
Myyntineuvottelija
050 568 6595 suvi.vaisanen@finsoffat.fi

Henkilökunta Finsoffat Helsinki

Finsoffien Helsingin myymälän myymäläpäällikön henkilökuva.
Tuomas Jokela
Myymäläpäällikkö
050 303 4820 tuomas.jokela@finsoffat.fi
Matias Raassina
Myyntineuvottelija
046 920 3203 matias.raassina@finsoffat.fi

Suomalaista käsityötä jo 50 vuotta

Olemme suunnitelleet ja valmistaneet sohvia suomalaisten tarpeiden ja trendien mukaan jo yli viiden vuosikymmenen ajan. Kotimaisen tuotannon ansiosta voimme olla varmoja laadukkaasta työnjäljestä aina rungosta verhoiluun, täytemateriaaleihin ja yksityiskohtiin asti.

Meistä
Kuljetus ja kierrätys
Jätä kuljetus ja kierrätys meidän huoleksemme.
Rahoitus
Valitse vaihtoehdoistamme sopivin.
Asennus ja kokoaminen
Jätä asennus ammattilaisille.
Mittauspalvelu
Kerro meille unelmiesi sohvasta.

Etsi valtuutettu jälleenmyyjäsi

Valtuutetut Finsoffat-jälleenmyyjät
Valtuutetuilla Finsoffat-jälleenmyyjillä on liikkeissään oma Finsoffat-osasto, jossa on kattavasti esillä laaja Finsoffat-mallisto.

Finsoffat-edustus
Finsoffien laajaa sohvamallistoa edustavat myös muut laatuhuonekaluja myyvät huonekalumyymälät usealla paikkakunnalla ympäri Suomen.

Jälleenmyyjät